Wyposażenie kuchni studenta - co powinno się w niej znaleźć?

Wyposażenie kuchni studenta - co powinno się w niej znaleźć?

Kuchenne wyposażenie studenta powinno być proste i praktyczne. W wynajmowanym mieszkaniu czy w akademiku nie ma miejsca na kompletowanie rozbudowanego wyposażenia. Niekiedy też nie pozwala na to studencki budżet. Jednak nawet posiadając podstawowe wyposażenie kuchni, jesteśmy w stanie przygotowywać zdrowe i pyszne potrawy każdego dnia. Co powinno znaleźć się w kuchni studenta? Podpowiadamy!

Odpowiednie wyposażenie kuchni to podstawa!

Odpowiednie wyposażenie kuchni ułatwi każdemu studentowi przygotowywanie zdrowych, prostych i tanich posiłków. Często słyszy się o tym, że studenci odżywiają się niezdrowo, polegając zazwyczaj na gotowych daniach. Często wynika to z tego, że w akademiku lub wynajmowanym mieszkaniu nie posiadają niezbędnego wyposażenia, które ułatwi im codzienne gotowanie. Dodatkowo, wśród opinii wielu osób, gotowanie zajmuje wiele czasu, co oczywiście nie jest prawdą. Wystarczy kilka niezbędnych akcesoriów kuchennych, aby móc przygotowywać szybkie i proste posiłki w sam raz na kieszeń studenta!

Wyposażenie kuchni studenta

Wprowadzając się do akademika lub wynajmowanego mieszkania, warto wcześniej zorientować się, co znajduje się na wyposażeniu. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych wydatków i dokładnie zaplanujemy zakupy. W każdej kuchni studenta powinna znajdować się jedna lub dwie patelnie - mniejsza i większa. Warto sprawdzić, jaki typ kuchenki znajduje się w studenckim mieszkaniu. Ma to ogromne znaczenie, gdyż patelnie na indukcje różnią się od tych, które są przeznaczone np. do kuchenki gazowej. Na wyposażeniu nie może zabraknąć również garnka. Dodatkowo, warto zaopatrzyć się w nóż, deskę do krojenia, miskę, łopatkę kuchenną oraz przynajmniej jeden komplet naczyń, jak mały i duży talerz, talerz głęboki oraz sztućce. Z takim wyposażeniem jesteśmy w stanie przygotować wiele zdrowych i pożywnych posiłków.

Lodówka studenta

Dla studentów liczy się przede wszystkim możliwość przygotowania posiłku w sposób łatwy i szybki. Mając w lodówce kilka podstawowych produktów jesteśmy w stanie przygotować obiad w nie więcej niż 15 minut. Bardzo szybko przygotujemy różnego rodzaju makarony, ryż lub ziemniaki. Do tych produktów doskonale sprawdzi się pokrojony kurczak oraz sos przygotowany z passaty pomidorowej lub śmietanki. To podstawowe i tanie produkty, które każdy student bez problemu wykorzysta. Takie proste dania będą potrafili przygotować nawet nieuzdolnieni kulinarnie studenci. W lodówce studenta powinny znaleźć się również jajka, jogurty w sam raz na szybką przekąskę oraz serki kanapkowe, w sam raz na przygotowanie drugiego śniadania na uczelnię.