Studia w innym mieście - jak się do nich przygotować?

Studia w innym mieście - jak się do nich przygotować?

Opuszczenie domowego kąta to bez wątpienia spore wyzwanie dla większości młodych ludzi. To pierwszy krok ku dorosłości, który zbliża się wielkimi krokami. Trzy miesiące zlecą naprawdę szybko, a musimy też mieć na uwadze zmianę mieszkania, co za tym idzie - wyposażenie go w odpowiedni sposób. Dzisiaj podpowiemy Ci, co należy początkowo uwzględnić, aby zyskać dobry start.

Na co zwrócić uwagę w trakcie wybierania lokum?

Pierwsze mieszkanie wywołuje wiele emocji i nerwów. Nic dziwnego, zmieniamy zupełnie swoje warunki życia. Przeprowadzamy się do nowego miasta, nie znając żadnych osób. Potrzeba odnalezienia samego siebie zdaje się zdecydowanie większa. Kiedy już jednak jesteśmy w trakcie poszukiwań, warto zwrócić uwagę na centralne ogrzewanie. Stare bojlery przynoszą zazwyczaj wiele problemów, których byśmy nie chcieli. Ponadto sprawdź bieżącą wodę oraz jej ciśnienie. Niejednokrotnie zdarza się tak, że woda zamiast lecieć pełnym strumieniem po prostu kapie. Sprawdź również, czy w łazience nie zalęgł się grzyb bądź, czy nie ma jakichś ubytków. Nie ma nic gorszego niż zapach unoszącego się grzyba. Tym bardziej, że ten jest szkodliwy dla naszego zdrowia. Upewnij się też, że wszystkie zapewnione sprzęty działają.

Pamiętaj o garnkach, patelniach czy akcesoriach kuchennych

Masz dwie opcje. Możesz wynieść pół domu lub zrobić porządne zakupy. :) Początki zazwyczaj są najgorsze. Jeżeli właściciel mieszkania nie udostępnił żadnych naczyń, musisz liczyć się z zakupem podstawowych akcesoriów kuchennych. Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie bez przykładowo garnków. Do tego zwieger patelnie, aby te były wytrzymałe i sprawne przez lata. Wysoka jakość równa się braku zarysowań i uciążliwych odprysków. Zaopatrz się też w miski, talerze bądź kubki. Będzie dobrze!

Do tego najważniejsze elementy ubioru

Nie zabieraj wszystkich ubrań jednocześnie, ponieważ dołożysz sobie niepotrzebnie bagażu. Spróbuj wziąć te najważniejsze. Wyjeżdżasz na jesień, więc nie zabieraj przykładowo ubrań letnich. Będą Ci one zbędne, a tylko zapchają walizkę. Z butami podobnie. Zabierz tylko te, w których teraz chodzisz i ewentualnie będziesz podczas chłodniejszych, jesienno-zimowych dni. Gwarantujemy Ci, że jeszcze nam podziękujesz. Resztę dokupisz również na miejscu. Nie pomijaj faktu, że zapewne weźmiesz ze sobą pościel, poduszki, poszewki. Jeżeli uczelnia znajduje się daleko, całość stanie się problematyczna.

Poza tym zabierz ze sobą cudowne nastawienie, dużą dawkę uśmiechu oraz przygotuj się na najlepszą przygodę życia!