Prezent na Dzień Kobiet – do kuchni i nie tylko

Prezent na Dzień Kobiet – do kuchni i nie tylko

Twoja bliska osoba obchodzi wkrótce swoje święto? Rok 2022 dopiero co się rozpoczął, więc przed Tobą nie tylko urodziny, ale i okazje takie jak Dzień mamy czy Dzień Kobiet. Czas podarować jej prezent, którego nie zapomni przez kolejne lata – tylko dlatego, że tak długo jej posłuży! Oto kilka podpowiedzi, które wybraliśmy specjalnie z myślą o Tobie.

Kartki urodzinowe z voucherem na kurs lub SPA

Podarowanie kartki urodzinowej w ramach prezentu nie kojarzy się z wyjątkową niespodzianką, prawda? Kartki daje się raczej dalszym znajomym czy współpracownikom..., no chyba że w kopercie umieścimy dodatkowy upominek w postaci banknotu. I choć taka praktyka sprawdza się w przypadku urodzin, niekoniecznie będzie dobrym pomysłem na Dzień Kobiet. Co jednak możesz włożyć do koperty? Voucher do salonu kosmetycznego, fryzjera czy strefy Wellness & SPA bądź zaproszenie na udział w warsztatach czy kursach. Szczególnie popularne są obecnie kursy kulinarne, w tym cukiernicze, oraz kuchni wegetariańskiej bądź slow food.

Patelnia na prezent? Tak, ale...

Ale tylko, gdy w grę wchodzą renomowani producenci. Wysokojakościowe brytfanny, oryginalne żeliwne patelnie czy lekkie, ceramiczne garnki wręczone na prezent powinny zawierać pełen pakiet gwarancji oraz certyfikat oryginalności. To sprawi, że posłużą dłużej, a nowoczesne technologie zawitają do kuchni osoby obdarowanej, która prędko odwdzięczy się zapewne pysznym posiłkiem. Na nich producentów warto postawić? Kilkoma z wielu przykładów są Gerlach, Tefal, Ambition, Fiskars czy Zwieger. Patelnie i garnki dobieraj jednak świadomie – przede wszystkim do rodzaju posiadanej kuchenki oraz pod kątem możliwości mycia w zmywarce, jeśli osoba obdarowana korzysta z takowej na co dzień.

Galanteria hand-made – make her day

Mówi się, że ubrania, buty i torebki to nie najlepszy prezent – trudno jest wybrać coś, wpasowując się w gusta i guściki. I, faktycznie, w przypadku osób, które znamy nieco słabiej, lepiej jest nie ryzykować, jednak mamę, siostrę, przyjaciółkę czy wreszcie ukochaną drugą połówkę warto obdarować czymś zaskakującym. Dzięki temu pokażesz, że cenisz sobie  jej styl i tak dobrze ją znasz!

Szczególnie kuszące są elementy garderoby pochodzące od projektanta, dostępne w określonej liczbie egzemplarzy. Dodatki modowe takie jak paski, portfele, torebki, kapelusze z rondem, a nawet ręcznie robiona biżuteria często spotykane są na jarmarkach tematycznych, a nawet... Instagramie. Produkty hand-made powstają z pasji artystów, często są ekologiczne, a już na pewno wysokiej jakości, czyli takie, jakie powinny być najlepsze prezenty na dla naszych bliskich.