Porcelana – w czym tkwi jej przewaga nad szkłem?

Porcelana – w czym tkwi jej przewaga nad szkłem?

Białe złoto – to tylko jedno z niektórych określeń porcelany, którą niegdyś Panny Młode dostawały w posagu, ponieważ była aż tak cenna. Luksusowa, prestiżowa, a jednocześnie przywodząca na myśl sielskie popołudnie na wsi – porcelana to esencja ponadczasowego piękna. Przeczytaj, dlaczego każdy powinien mieć porcelanowy zestaw w domu!

Porcelana – w czym tkwi jej fenomen?

Czy wiesz, że w VII wieku tylko Chińczycy znali metodę produkcji porcelany? Dlatego jej wartość była ogromna, dla wielu cenniejsza niż waluty płatnicze. W końcu jednak Europejczycy opracowali recepturę jej tworzenia, jednak dopiero na początku XVIII wieku, gdy to alchemik króla Polski Augusta II Mocnego, Johann Friedrich Böttger, przygotował twardą, białą porcelanę.

Od tamtej pory białe złoto szybko stało się prawie równowartością złota oraz symbolem prestiżu. Obecnie nadal stanowi synonim elegancji i bogactwa, dlatego warto mieć ją we własnym domowym zaciszu, skrytą w jednej z półek, zwłaszcza na wyjątkowe okazje.

Jakie zalety mają porcelanowe filiżanki?

Oczywiście porcelanowe naczynia są nie tylko piękne, eleganckie i pełne uroku, ale i mają odpowiednie właściwości użytkowe. Charakteryzuje je niewielka przewodność cieplna, dzięki czemu napój podany w porcelanowej filiżance długo pozostaje ciepły, a w efekcie tego delektowanie się nim sprawia jeszcze więcej przyjemności.

Porcelana jest również mniej podatna na odbarwienia, więc przez bardzo długi czas zachowuje swoją estetykę i cieszy oczy stylowym wzornictwem. Co więcej, wykazuje również niewrażliwość na czynniki chemiczne, jest twarda, nienasiąkliwa zapachami, prosta w czyszczeniu oraz bezpieczna – nie wydziela toksycznych związków. Dlatego właśnie zastawa porcelanowa to kwintesencja funkcjonalności i wyjątkowego wyglądu w każdy mieszkaniu.

Jaka porcelana sprawdzi się w Twoim domu?

Może teraz zastanawiasz się, jaka jest dobra porcelana, co powinno ją wyróżniać? Przede wszystkim jak najlepsza jakość wykonania, dlatego warto wybierać produkty tylko od sprawdzonych firm – dużą popularnością cieszy się porcelana Ćmielów. Wiele z filiżanek i naczyń tej marki można czyścić w zmywarce oraz podgrzewać w mikrofalówce. Oznacza to jeszcze większą wygodę użytkowania porcelany!

Przy wyborze porcelanowej zastawy kieruj się więc jej jakością, wzornictwem oraz dodatkowymi możliwościami, takimi jak wspomniane czyszczenie w zmywarce. Elegancka porcelana posłuży Ci nie tylko na wyjątkowe okazje, ale i podczas codziennych spotkań w gronie najbliższych!