Od amatora do rolnika, czyli jak rozpocząć hodowlę i uprawę?

Od amatora do rolnika, czyli jak rozpocząć hodowlę i uprawę?

Powrót do korzeni to jeden z trendów, zdobywających dużą popularność zwłaszcza wśród młodych osób. Wielu z nich pragnie prostego życia, z dala od miejskiego zgiełku i tzw. wyścigu szczurów. Własne gospodarstwo rolne pomaga osiągnąć ten cel, a przy okazji daje dużo radości i satysfakcji. Na co warto zwrócić uwagę, zakładając uprawy? Czym karmić zwierzęta, by zdrowo rosły? Sprawdź nasz mini poradnik!

Sadzonki borówek amerykańskich – łatwa uprawa, smaczne owoce

Stworzenie plantacji borówki amerykańskiej wymaga pewnych nakładów pracy oraz regularnego doglądania. Warto jednak wybrać ten rodzaj uprawy, zwłaszcza jeśli dysponujesz sporym areałem do zagospodarowania. Jeden krzak borówki amerykańskiej może dać od 6 do 8 kg owoców w trakcie całego sezonu. Warto więc pomyśleć o plantacji nie tylko na własny użytek, ale również w celach zarobkowych.

Aby krzaczki te mogły obrodzić tak dużą ilością owoców, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Sadzonki borówek amerykańskich powinny pochodzić z pewnego źródła – najlepiej szkółki, mogącej poszczycić się wieloletnimi tradycjami. Ważny jest również rodzaj gleby. Podłoże powinno mieć kwaśny odczyn, być próchnicze i dobrze nawożone.

Owies kwalifikowany – zwiększ swoje szanse na udany plon

Wielu początkujących rolników wybiera pozornie łatwiejszą drogę, czyli uprawę zbóż. Warto jednak wiedzieć, że na osiągnięcie dużych plonów składa się wiele czynników. Na niektóre z nich, takie jak zniszczenia spowodowane suszą czy gradem ciężko jest wpłynąć. Są jednak aspekty, które znacząco zwiększają szansę na duże plony.

Odpowiednie nawożenie i przygotowanie ziemi pod uprawę to niezwykle ważne etapy. Równie istotny jest także rodzaj ziarna, które zasiejesz w swoim gruncie. Aby zwiększyć swoje szanse na duże plony wysokiej jakości, warto wybrać owies kwalifikowany. Ziarno tego typu badanie jest w niezależnych laboratoriach i poddawane stałej kontroli różnych urzędów. Kupując owies kwalifikowany, inwestujesz więc w swoje gospodarstwo, a przy tym możesz liczyć na dużą stopę zwrotu.

Pasza dla kaczek – hodowla drobiu może być prosta!

Gospodarze, którzy decydują się na rozpoczęcie hodowli zwierząt, zazwyczaj zaczynają swoją przygodę od drobiu. Kury, kaczki czy gęsi nie zajmują wielu pomieszczeń, a ich mięso jest bardzo smaczne i pożywne. Aby jednak ptactwo rosło zdrowo i odpowiednio do swojego wieku, ważne jest jego zbilansowane żywienie. Czy oznacza to, że musisz samodzielnie komponować mieszanki?

Absolutnie nie! Do codziennego żywienia doskonale sprawdzi się specjalistyczna pasza dla kaczek czy kur. Mieszanki te dostosowane są do wieku ptactwa i doskonale zbilansowane pod kątem mikro i makroelementów. Pasza dla kaczek i pozostałego drobiu zapewni Twoim zwierzętom hodowlanym odpowiedni wzrost i rozwój. Bogaty skład wpływa również pozytywnie na smak mięsa oraz jaj, co ma duże znaczenie przy sprzedaży gotowych wyrobów.