O czym pamiętać podczas organizacji wesela?

O czym pamiętać podczas organizacji wesela?

Organizacja wesela to nie lada wyzwanie. Czas ten potrafi być emocjonujący i dający wiele radości, ale także dla wielu stresujący. W końcu wszystkim zależy na tym, aby ten dzień był wyjątkowy i aby wszystko poszło zgodnie z planem. O czym szczególnie warto pamiętać podczas organizacji wesela? Sprawdź!

Przede wszystkim dobra organizacja

W dzisiejszych czasach organizację wesela rozpoczyna się nawet rok wcześniej. Może to być dla wielu zaskakujące, ale tak wyglądają realia. Najbardziej podstawową kwestią jest wynajem sali weselnej. Im szybciej rozpoczniemy ten proces, tym wybór będzie większy. Termin wynajęcia sali jest ustalany z dużym wyprzedzeniem, gdyż najpiękniejsze miejsca są bardzo oblegane. Zanim rozpoczniecie wybór idealnej sali, warto odwiedzić kilka w okolicy i zapoznać się z ofertą. Warto zapytać menagera sali o kilka ważnych kwestii, jak ilość osób, którą może pomieścić obiekt, jak wygląda przykładowe menu czy jego koszt za jedną osobę dorosłą.

Fotograf i zespół muzyczny

Kolejnym ważnym aspektem jest wynajem zespołu muzycznego. W tym przypadku również możemy spodziewać się długich terminów, nawet z rocznym wyprzedzeniem. Dlatego warto zająć się tym już na samym początku organizacji wesela. Przede wszystkim, powinniśmy określić, czy wolimy muzykę na żywo wraz z instrumentami i wokalistą, a może dj-a? Na tej postawie powinniśmy rozpocząć poszukiwania. Warto dopytać o czas trwania usługi podczas nocy weselnej, a także, czy w pakiecie znajdują się również zabawy weselne. Z długimi terminami spotkamy się także u fotografów. Wybierając fotografa ślubnego powinniśmy przede wszystkim określić, czego oczekujemy od zdjęć ślubnych. Czy zależy nam jedynie na dokumentacji tego ważnego wydarzenia, czy może chcielibyśmy także skorzystać z sesji ślubnej, stanowiącej niezwykłą pamiątkę. Warto zapytać o pakiety oferowane przez fotografa, a także ich koszt.

Alkohol na weselnym stole

Wiele osób nie wyobraża sobie wesela, bez chociażby niewielkiej ilości alkoholu. Narzeczeni, odpowiednio wcześniej, powinni ustalić, jaki alkohol znajdzie się na weselu. Warto zorientować się, czy za dostarczenie trunków odpowiadać będzie sala weselna, czy ta kwestia leży po stronie Pary Młodej. Na polskich weselach najczęstszym alkoholem, który pojawia się na stole jest wódka. Jednak coraz częściej pojawiają się także inne alkohole, jak wino, rum, whisky, a nawet piwo. Warto zorientować się, czy w naszej okolicy znajduje się hurtownia alkoholi. Z pewnością zaoferuje ona znacznie większy wybór, niż w przypadku marketów.