Mączka rybna – dlaczego tak chętnie jest dodawana do paszy?

Mączka rybna – dlaczego tak chętnie jest dodawana do paszy?

Hodowcy zwierząt, aby prowadzić rentowny biznes, muszą karmić trzodę chlewną sprawdzonymi produktami, które zagwarantują bezpieczny rozwój. Przykładem takiego produktu jest mączka rybna. Dodanie jej do paszy sprawi, że zwierzątko otrzyma odpowiednią porcję makroskładników i wszelkich składników odżywczych. Jeśli jako hodowca szukasz sposobów, które zagwarantują sukces w biznesie, to ten artykuł jest dla Ciebie. Poznaj najważniejsze informacje na temat mączki rybnej. Zapraszamy do artykułu.

Mączka rybna – czym jest?

To odżywczy dodatek do paszy. Mączka rybna pozwala zwiększyć kaloryczność oraz polepszyć pożywienie pod kątem składników odżywczych. Produkt ten powstaje przy pomocy obróbki ryb, a także owoców morza. W procesie produkcji mączki rybnej wykorzystuje się wysoką temperaturę, proces prasowania i suszenia, tak aby usunąć wszelkie bakterie i wirusy. Rybna mączka jest bardzo dobrym dodatkiem do pasz i stanowi świetne źródło białka. Pasza z tym dodatkiem staje się nie tylko pożywna, lecz także lekkostrawna. W mączce, nawet 60% składu, to czyste białko, tym samym trzoda chlewna, spożywając paszę ze zwiększoną ilością białka, bardzo szybko osiągnie potrzebne rozmiary. Omawiana mączka jest źródłem wielu mikroelementów tj. fosfor, wapń czy selen.  Jednak aby móc czerpać pełne korzyści z takiego dodatku do paszy, mączka musi być najwyższej jakości. Taka strategia pozwala na uzyskanie wysokiej masy trzody chlewnej i utrzymanie jej w zdrowiu. Takie korzyści wpływają pozytywnie na założenie ekonomiczne prowadzonego biznesu.

Mączka rybna – na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego produktu?

Zanim zakupisz mączkę rybną, warto zwrócić uwagę, musisz uzyskać pozwolenie na zastosowanie produktu odzwierzęcego. Potrzebne pozwolenie można zdobyć jedynie od lekarza weterynarii. Oprócz wystawienia potrzebnego dokumentu lekarz powinien przekazać cenne wskazówki na temat stosowania mączki w hodowli zwierząt. Zanim zakupisz mączkę, koniecznie zwróć uwagę na składy produktów. W przypadku tego towaru nie warto kierować się ceną, ponieważ tańsze egzemplarze cechują się składem o niskiej jakości. Najlepiej postawić na sprawdzonych producentów.

Mączka rybna – podsumowanie

Od wielu lat rybna mączka bije rekordy popularności wśród hodowców trzody chlewnej. Nie ma co jednak dziwić, ponieważ produkt ten zapewnia odpowiedni i szybki wzrost zwierząt. Mączka jest świetnym źródłem białka, a także mikroelementów. Dodając taki produkt do paszy, hodowca ma realny wpływ na rozwój trzody.