Jakie przekąski warto przygotować na przyjęcie?

Jakie przekąski warto przygotować na przyjęcie?

Organizacja przyjęcia wiąże się przede wszystkim z koniecznością ustalenia menu i przygotowania wszystkich potraw. Jak wiadomo, żadna impreza nie może odbyć się bez smacznych przekąsek! Niezależnie od tego, czy organizujesz przyjęcie w domu, czy w lokalu, drobne przekąski dla gości muszą znaleźć się na stołach.

Fingerfood

Najpopularniejszym rodzajem przekąsek na przyjęciach są te, które można szybko chwycić w dłoń i bez krępacji zjeść nie używając noża czy widelca. Tego typu przystawki nazywamy fingerfood. Mowa tu przede wszystkim o różnego rodzaju muffinkach, mini-tortillach, ciasteczkach czy rogalikach. Nie możemy pominąć również koreczków, które są prawdziwym królem przekąsek typu fingerfood! W ostatnim czasie na popularności zyskują nietypowe formy tej popularnej zakąski, np. koreczki owocowe czy koreczki śledziowe. Producent cateringów okolicznościowych z pewnością zaproponuje ci takie rozwiązanie, a jeśli przygotowujesz jedzenie samodzielnie, to nie bój się sięgnąć również po rybę lub egzotyczne owoce!

Przekąski na ciepło

Są takie okazje, gdzie nie wypada serwować jedynie zimnych zakąsek. Mamy tu na myśli przede wszystkim wesela, spotkania firmowe czy ważne jubileusze. Ciepłe przekąski przydadzą się także wszędzie tam, gdzie spożywany jest alkohol, który jak wiadomo - wywołuje specyficzny głód. Świetnie sprawdzą się tutaj mini sjrzydełka lub nuggetsy. Popularne są również tortille z różnym farszem czy małe, wytrawne pierożki. Możliwości jest tak naprawdę wiele i wszystko zależy od twoich preferencji! Zakąski podawane na ciepło przydadzą się także na takim wydarzeniu, jak komunia. Warszawa czy Trójmiasto - wszędzie znajdziesz solidnych dostawców cateringów okolicznościowych, którzy chętnie dostarczą ci pyszne i efektowne przekąski na ciepło!

Wyjątkowe spotkania

Niektóre przyjęcia traktujemy wyjątkowo i nie wypada podać gościom jedynie koreczków i chipsów. W takich sytuacjach trzeba postarać się nieco bardziej. Czasem warto zaopatrzyć się np. w prestiżowe sery i wędliny, które następnie można w elegancki sposób ułożyć na paterze wraz z orzechami i owocami. Doskonałym pomysłem są również owoce morza podane w formie zakąsek: krewetki, małże czy ośmiorniczki. Do takich przyjęć należą z pewnością uroczyste spotkania we dwoje, wieczory kawalerskie czy panieńskie. Na takich imprezach nie można zapomnieć również o słodkościach: tort na panieński, Warszawa czy Śląsk - wszędzie jest tak samo ważny i oczekiwany przez zaproszone towarzystwo! Warto się zatem postarać, aby wyglądał i smakował naprawdę imponująco.