Jak zorganizować idealne przyjęcie komunijne?

Jak zorganizować idealne przyjęcie komunijne?

Pierwsza komunia święta to bardzo ważne wydarzenie, zarówno dla dziecka jak i całej rodziny. Organizacja przyjęcia wcale nie musi być trudna, wystarczy się tylko odpowiednio przygotować. Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy podjąć jest planowanie. Sprawdź, jak zorganizować idealne przyjęcie komunijne.

Uroczystość w kościele

Pierwsza komunia święta to przede wszystkim uroczystość kościelna. Rodzice powinni pomóc swojemu dziecku w przygotowaniu się do tego ważnego dnia. Na kilka tygodni przed komunią, dzieci mają próby w kościele - uczą się recytowania wierszy czy śpiewania piosenek. Warto mieć tego świadomość i zaplanować sobie odpowiednią ilość czasu, aby dzieci mogły się na tych próbach znaleźć. Oczywiście uroczystość komunii świętej wiąże się z założeniem przez dziecko odpowiedniego stroju. Warto ustalić z księdzem i rodzicami, czy będą to alby czy odświętne ubrania jak garnitur i sukienka. Strój komunijny to także wydatek, na który warto być przygotowanym.

Planowanie przyjęcia

Pierwszym krokiem organizacji każdego przyjęcia jest planowanie. W tym przypadku powinniśmy zacząć przede wszystkim od listy gości. To na tej podstawie będziemy opierać dalsze kroki. Najlepszym sposobem będzie rozdanie zaproszeń z zawartą datą potwierdzenia przybycia. Jeśli już znamy liczbę osób, które pojawią się na komunii, możemy zacząć szukać miejsca, w którym odbędzie się komunia. Warszawa, Poznań i wiele innych miast w Polsce to miejsca, gdzie znajdziemy restauracje oferujące organizację tego typu uroczystości. To, co powinniśmy ustalić to przede wszystkim dokładną cenę za tego typu przyjęcie, a także menu obowiązujące w tym dniu. Świetnie, jeśli w restauracji znajdzie się miejsce na zabawę dzieci lub przynajmniej teren na zewnątrz, gdzie będzie można zaczerpnąć świeżego powietrza.

O czym pamiętać podczas organizacji komunii?

Organizacja komunii może się wielu osobom kojarzyć z organizacją niewielkiego wesela. Nic w tym dziwnego, bowiem planowanie przyjęcia przebiega bardzo podobnie. Podczas przygotowań do przyjęcia komunijnego nie możemy zapomnieć o dekoracjach. Świetnie sprawdzą się różnego rodzaju balony, girlandy. Na stole zazwyczaj znajdują się białe serwetki, świece, a także winietki z imionami gości. Nie zapominajmy o tym, że ważny jest także tort Wrocław. Jego przygotowanie warto zlecić profesjonalnej cukierni, która przygotuje dla nas pyszny tort z motywem komunijnym.