Efektowne desery i koktajle, które przygotujesz bez problemu

Efektowne desery i koktajle, które przygotujesz bez problemu

Od czasu do czasu warto wykazać się w kuchni odrobiną fantazji i finezji. Zwłaszcza jeżeli przygotowujesz się do wyjątkowej okazji, takiej jak urodziny, rocznica, czy po prostu spotkanie w gronie bliskich, które ma upłynąć pod znakiem szampańskiej zabawy. Oto kilka inspiracji, z których możesz skorzystać, przygotowując desery i napoje!

Zapierające dech w piersiach wypieki

Podczas przyjęcia zaserwuj ciasto, które sprawi, że na twarzach Twoich gości pojawi się szczery zachwyt. Jak to zrobić? Kluczem do sukcesu są umiejętnie wykonane ozdoby. Barwniki cukiernicze w proszku pomogą Ci uzyskać dowolnie wybrany kolor. Różowy tort, który do tej pory tylko oglądałaś na zdjęciach w czasopismach lub Internecie, stanie się gwiazdą Twojego stołu! Zaopatrz się w efektowne posypki. Niektóre z nich przypominają małe perły, inne płatki złota. Będą się wspaniale komponowały z jadalnymi kwiatami i suszonymi owocami, którymi obsypiesz wierzch ciasta. Jeżeli zależy Ci na tym, by dekorowanie zajęło jak najmniej czasu, możesz postawić na gotowe produkty z cukru lub wafla, które wystarczy umieścić na szczycie tortu. I gotowe!

Lekkie i estetyczne przekąski

Mile widziane okażą się lekkie desery, które oczarują swoim smakiem i wyglądem. Najprostsza propozycja to sięgnięcie po małe słoiki i wypełnienie ich warstwami jogurtu naturalnego, musu owocowego i granoli. Całość możesz obsypać płatkami migdałów albo startą czekoladą. To wszystko! Druga opcja to przygotowanie galaretek w kilku kolorach, które następnie pokroisz w kostki i wsypiesz do szklanki, zwieńczając listkiem mięty. Nie bój się eksperymentować i korzystać z tego, co dobrze znane. Gdy podasz go w odpowiednim naczyniu, nawet śmietankowy budyń z pokruszonymi ciasteczkami zaprezentuje się wspaniale. Podobnie jak lody z polewą.

Koktajle i drinki, od których trudno oderwać wzrok

Wyjątkowe ciasta, bajeczne desery... Koktajle, które znajdą się obok nich, także muszą olśniewać! Wystarczy, że do drinka dosypiesz trochę jadalnego brokatu, by przypominał te podawane w renomowanych, modnych barach. Udekoruj lampki i kieliszki, odciskając ich brzegi w cukrze. Nie zaszkodzi zaszaleć z watą cukrową. Kandyzowane owoce, barwne słomki i kostki lodu o nietypowych kształtach też świetnie się sprawdzą. Na koniec umieść jeszcze na stole stylowe dodatki w postaci świec zapachowych, wzorzystych serwetek i wazonu ze świeżymi kwiatami. To łatwiejsze niż mogłoby się wydawać, prawda? Życzymy owocnych przygotowań i wspaniałych chwil spędzonych w gronie znajomych!