Dlaczego warto jeść sushi?

Dlaczego warto jeść sushi?

Kuchnia japońska od wielu lat jest zaliczana do najzdrowszych na świecie. Nie jest to nic dziwnego, ponieważ posiłki są pyszne, lekkostrawne oraz mają niską kalorykę. Dodatkowo spożywając posiłek, wywodzący się z Japonii dostarczasz organizmowi mnóstwo substancji odżywczych i witamin. Jednym z najpopularniejszych dań jest sushi.

Dlaczego Polacy lubią sushi?

Jak to możliwe, że sushi jest takie pyszne? Wszystko za sprawą unikalnej receptury. Kompozycja ryżu, surowych i świeżych ryb, kolorowe warzywa, a to wszystko owinięte liśćmi wodorostów. Połączenie tych wszystkich składników sprawia, że sushi jest daniem jedynym w swoim rodzaju oraz trudnym do podrobienia. Japończycy szczególną uwagę zwracają na to, aby w sushi nie było zbyt wielu przypraw mogących zaburzyć cały smak. Sushi w Polsce jest bardzo popularne, a świadczy o tym liczba japońskich restauracji oraz możliwość dowozu posiłków do domu. W każdym dużym miejscu znajdziemy taką restaurację. Wystarczy skorzystać z internetu i wpisać odpowiednie słowa kluczowe. Przykładowo, jeśli mieszkasz we Wrocławiu i masz ochotę na sushi z dowozem, możesz wpisać „sushi wrocław dowóz”.

Sushi, jako przysmak Europejczyków

Kuchnia japońska podbija z każdym rokiem coraz więcej serc z całego świata, a zwłaszcza Europejczyków. Nawet najwięksi niedowiarkowie zmienią zdanie, kiedy spróbują najlepsze sushi. Łódź oferuje wiele pysznych restauracji z sushi. Nie tylko w Łodzi, ale także w innych Polskich miastach restauracje sushi mają renomę. Omawiana japońska potrawa jest przysmakiem również w wielu europejskich krajach. Każda nowa restauracja serwująca sushi, może mieć pewność, że szybko zdobędzie nowych klientów, jeśli tylko będzie oferowała posiłki o wysokiej jakości. Kiedyś sushi było daniem elitarnym i dość drogim, natomiast obecnie niemal każdy może pozwolić sobie na taki posiłek, ponieważ ceny w Polsce są dość przystępne.

Niskokaloryczny posiłek

Szacuje się, że jedna rolka składająca się z surowej ryby, ryżu oraz warzyw dostarcza jedynie 350 kalorii. To naprawdę nie wiele biorąc pod uwagę, że zwykły staropolski obiad ma 700 kalorii. W głównej mierze za małą kalorykę odpowiedzialna jest ryba oraz mała ilość ryżu. Jeśli wybierzemy rolki zawierające serki śmietankowe, sosy kremowe czy dodatkowe owoce morza trzeba się liczyć ze wzrostem kalorii o dodatkowe 100 kalorii. Koniec końców liczba kalorii spożywanych w posiłku nie jest najważniejsza, lecz jakość jedzenia. Sushi dostarcza wielu witamin (A, B, C oraz E) oraz jest dobrym źródłem białka i węglowodanów.