Czym zaskoczyć gości na garden party?

Czym zaskoczyć gości na garden party?

Letnie przyjęcia ogrodowe są łatwe i przyjemne w organizacji. Otaczająca Was natura stanowi subtelne tło, które nie wymaga żadnych dodatkowych dekoracji. Garden party jest też stosunkowo tanie w organizacji, z uwagi na trwający sezon na owoce i warzywa. Co podać na przyjęciu ogrodowym, by zaskoczyć i zachwycić gości? Sprawdź!

Alkoholowy letni klasyk

Gdy słupki rtęci wskażą powyżej 25°C, a goście zasiądą już w ogrodzie, warto zadbać o schłodzone napoje. Dla pełnoletnich idealnym wyborem będzie dobrze schłodzone wino. Alkohol ten jest wręcz definicją słowa „orzeźwienie”, powstaje bowiem z różnych odmian soczystych winogron. Jakie wino najlepiej sprawdzi się na przyjęciu ogrodowym?

Wiele zależy od osobistych preferencji gości oraz serwowanych na przyjęciu potraw. W idealnym scenariuszu warto mieć „trochę wszystkiego”, ale prościej jest zaserwować wino dopasowane do podawanych dań. Napój z czerwonych gron świetnie sprawdzi się jako uzupełnienie dań mięsnych, np. grillowanych. Wino białe jest bardzo łagodne, dlatego idealnie odnajdzie się w parze z sałatką czy lekką rybą. Różowe wino jest najbardziej uniwersalne — możesz je podać do większości dań, serwowanych na przyjęciu ogrodowym.

Mleczne ochłodzenie w odświeżonej formie

Czym byłoby przyjęcie ogrodowe bez koktajlu ze świeżych owoców? W sezonie na truskawki, borówki czy maliny wieloowocowe smoothie orzeźwia nawet lepiej niż woda. Wiele osób woli jednak unikać picia koktajli w szczególne gorące dni, głównie z uwagi na dodatek mleka. Nie ma jednak powodu, by odbierać sobie tę przyjemność!

Jako zamiennik idealnie sprawdzi się tutaj mleko ryżowe. Napój ten jest swego rodzaju wyciągiem z nasion ryżu, dzięki czemu możesz częstować swoim koktajlem również wegańskich przyjaciół. Mleko ryżowe świetnie sprawdzi się także jako samodzielny, orzeźwiający napój czy dodatek do kawy.

Szybkie ciacho na deser

Na każdym letnim przyjęciu obowiązkowym punktem programu jest słodki deser. Ze względu na dużą dostępność owoców sezonowych naturalnym wyborem staje się ciasto. Co, jednak jeśli goście zapowiedzieli się na ostatnią chwilę lub po prostu nie masz czasu na żadne wypieki? Nic straconego!

Gdy czas ucieka, a goście są tuż-tuż, sięgnij po przepisy na łatwe i szybkie ciasta. Dzięki naszej bazie receptur możesz nawet w 15 minut przygotować wypieki, które zachwycą wszystkich przybyłych. Idealnym wyborem na wczesne lato będzie ciasto z owocami sezonowymi, takimi jak truskawki czy borówki amerykańskie. Bliżej końca wakacji lepiej natomiast wybrać śliwki czy jabłka, które w tym czasie dojrzewają i są najtańsze.