Candy bar, czyli słodkości na weselu

Candy bar, czyli słodkości na weselu

Candy bar, czyli inaczej stół pełen słodkości coraz częściej możemy spotkać na weselach. Pomysł ten przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych, a w Polsce istnieje już wiele firm, które zajmują się przygotowywaniem słodkich przekąsek na różne okazje. Zwolenników słodyczy nigdy nie brakuje i dotyczy to zarówno dorosłych, jak i oczywiście dzieci. Słodki stół na weselu może zatem okazać się strzałem w dziesiątkę!

Jakie słodycze wybrać?

Słodki stół powinien znaleźć się niedaleko bufetu z ciepłymi potrawami. Warto skorzystać z usług firmy, która zajmuje się candy barami. Przede wszystkim powinniśmy ustalić, jakie słodycze znajdą się na słodkim stole. W tym celu warto pamiętać o dzieciach, które pojawią się na weselu, ale również o seniorach, którzy z pewnością docenią tradycyjne, słodkie wypieki. Candy bar zazwyczaj przygotowywany jest w taki sposób, aby pełnił również funkcję dekoracyjną. W tym celu słodkości układa się na przeróżnych paterach, tackach i talerzykach. Idealnie sprawdzą się takie słodkości, jak muffiny, lizaki, ciastka na patyczkach oraz bezy. Dobrym pomysłem są również niewielkie torty na zamówienie. Gdańsk i okolice to miejsca, w których z pewnością znajdziemy firmę oferującą różnego rodzaju wypieki.

Przerwa na kawę

Słodki stół na weselu z pewnością okaże się dużą atrakcją dla gości. Jak wiadomo, do słodyczy idealnie pasuje najlepsza kawa ziarnista, o aromatycznym zapachu i smaku. Ekspres do kawy powinien zatem znaleźć się tuż obok stołu ze słodkościami. Po daniu głównym, goście z pewnością będą mieli ochotę na filiżankę kawy oraz coś słodkiego. Taki zestaw z pewnością okaże się porcją dodatkowej energii, dzięki której wesele potrwa do białego rana. Powinniśmy zadbać o odpowiednią dekorację stołu, na którym znajduje się kawa, jak i słodkości. Najlepiej, aby wpisywała się ona w ogólny wystrój i klimat sali weselnej.

Słodki prezent dla gości

Warto podziękować gościom za przybycie, w tak ważnym dla nas dniu. Słodki upominek to idealny sposób na wyrażenie wdzięczności. Ogromną popularnością na weselach cieszą się miodki prezentowe w małych słoiczkach, które możemy umieścić przy miejscu siedzącym każdego gościa. Słoiczki możemy spersonalizować, naklejając karteczki z imionami gości i krótkimi podziękowaniami. Taki miły gest z pewnością zostanie pozytywnie odebrany i zapamiętany. Goście weselni będą mogli zabrać słoiczek ze sobą do domu. Będzie im przypominał o naszej uroczystości.

Słodki stół coraz częściej możemy spotkać na weselach. To idealny pomysł na urozmaicenie weselnego menu. Z pewnością podoba się wszystkim gościom, a zwłaszcza dzieciom.