3 pomysły, które możesz wdrożyć w gospodarstwie agroturystycznym

3 pomysły, które możesz wdrożyć w gospodarstwie agroturystycznym

Ostatnimi czasy gospodarstwa agroturystyczne cieszą się coraz większą popularnością wśród turystów. Na odpoczynek w takich miejscach decydują się głównie ludzie, którzy chcą zaznać uroków wiejskiego życia i uciec od miejskiego zgiełku. Jeśli planujesz otwarcie własnej działalności gospodarczej, być może zdecydujesz się na gospodarstwo agroturystyczne? Oto trzy pomysły, które mogą Ci pomóc w rozwoju biznesu.

Uprawa krzewów owocowych

To doskonały pomysł na wzbogacenie oferty każdego gospodarstwa agroturystycznego. Wystarczy, że zaopatrzysz się w sadzonki borówek amerykańskich i innych krzewów owocowych, a na pewno przyciągniesz amatorów pysznych, świeżych owoców. Możesz zdecydować się także na zasadzenie własnego sadu – będziesz jednak musiał poczekać co najmniej kilka lat, aż drzewka wydadzą pierwsze owoce. Dla Twoich gości świetną zabawą może być także możliwość samodzielnego zbioru owoców – to doskonała rozrywka dla całej rodziny. Zebrane owoce możesz wykorzystać do przygotowywania domowych posiłków, dżemów, soków i ciast. Rozważ otwarcie na terenie gospodarstwa specjalnego sklepiku, w którym będziesz sprzedawać własne wyroby!

Uprawa zbóż

To kolejny pomysł, który może uczynić swoje gospodarstwo agroturystyczne bardziej atrakcyjnym w oczach gości. Odwiedzające Cię osoby będą mogły uczestniczyć w pracach polowych, takich jak siew, koszenie czy też zbieranie plonów. Nawet niewielkie pole może być miejscem do nauki tradycyjnych metod rolniczych. Na terenie Twojego gospodarstwa możesz także organizować prelekcje i warsztaty na temat uprawy zbóż, produkcji mąki czy też wypieku chleba. Dla Twoich gości to świetna okazja do poszerzenia swoich horyzontów, a przy okazji – degustacji pysznych, domowych wypieków. Na polu, na którym wysiejesz na przykład owies kwalifikowany, możesz także organizować pikniki dla gości. Jedzenie na świeżym powietrzu, dodatkowo w otoczeniu pięknych, złocistych kłosów to wszakże czysta przyjemność!

Hodowla drobiu

Ciężko wyobrazić sobie gospodarstwo agroturystyczne bez zwierząt. Ciekawym pomysłem jest otwarcie hodowli drobiu. Zagroda z ptakami to miejsce, w którym goście będą mogli obserwować i karmić kaczki, kury czy gęsi. To doskonały sposób, zwłaszcza dla najmłodszych odwiedzających, na interakcję ze zwierzętami i naturą. Zniesione przez ptaki jaja będziesz mógł wykorzystać do produkcji świeżych potraw – goście na pewno docenią ich smak oraz najwyższą jakość! Nie zapominaj, że zwierzęta potrzebują specjalnych warunków. W zagrodzie musi znaleźć się pasza dla kaczek i innych gatunków drobiu, świeża woda i odpowiednia ilość miejsca.