Udana kolacja – tylko w dobrej restauracji

2013-02-25

Gdy chcemy zaimponować bliskim przyjaciołom, zrobić wrażenie na ukochanej osobie to często myślimy o przyrządzeniu wykwintnej kolacji, na której pojawią się wyszukane potrawy i która zachwyci wszystkich gości. Co jednak w momencie gdy nie posiadamy żadnych kulinarnych umiejętności, a podanie potraw może skończyć się po prostu kompromitacją i jednym wielkim faux pas? Wtedy oczywiście pozostaje skorzystanie z bogatej oferty wielu restauracji.

Restauracje w Warszawie oferują bardzo szerokie menu i na pewno znajdzie się w nim dla każdego coś atrakcyjnego, w zależności od indywidualnych upodobań kulinarnych.

Gdy mamy trochę więcej czasu, wtedy możemy wybrać się ze znajomymi bezpośrednio do ulubionej restauracji, szczególnie gdy chcemy pokazać, że dany lokal jest wyjątkowy pod wieloma względami i jest naszym prywatnym odkryciem. To na pewno powinno zrobić wrażenie na wszystkich gościach.

Jeśli chcemy ukryć nasze niedoskonałości w zakresie przygotowywania potraw, bo nasze umiejętności są skromne, nie chce nam się, albo najzwyczajniej nie mamy na to kompletnie czasu – zawsze zostaje opcja zamówienia na wynos. Wszystkie restauracje obecnie dysponują takim rozwiązaniem. W takim wypadku oszczędzasz czas, szczególnie jeśli masz wielką ochotę na konsumpcję w domu. Raz, że nie musisz nigdzie wychodzić, bo dostawę masz bezpośrednio do swojego domu, a dwa, jeśli zapraszasz bliskich znajomych – możesz ich poczęstować smakowitymi rzeczami w domowym zaciszu. Oczywiście nie muszą oni wiedzieć, że potrawy nie są naszym dziełem. Jest to dość sprytne wyjście z sytuacji, a nie musi być ono kosztowne. Ważne, żeby nie wyjść na jakiegoś kulinarnego guru, bo potem i tak prawda może wyjść na jaw. Lepiej więc nie przeszarżować.

Jednak gdy już jesteśmy w dobrej restauracji, którą chcemy się pochwalić przed znajomymi, wtedy mamy szerokie pole do popisu, oczywiście jeśli w danym momencie dysponujemy  wystarczającą ilością gotówki. Nawet gdy w restauracji ceny są wysokie, to warto odłożyć na ten cel środki finansowe i pozwolić sobie na luksus zjedzenia czegoś naprawdę wyjątkowego.

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się najpierw zalogować.

zobacz wszystkiezobacz wszystkie artykuły
»kategorie: