Sprzęt kuchenny dawniej i dziś

2012-12-27

Firmy produkujące nowoczesny sprzęt gospodarstwa domowego zarabiają krocie. Faktem jest, że ich możliwości coraz częściej spełniają oczekiwania najbardziej nawet wymagających klientów. Czy nazywanie zatem artykułów gospodarstwa domowego dziełami sztuki jest przesadą?

Niekoniecznie. Najnowocześniejsze produkty sygnowane nazwami najznakomitszych marek, zachwycają nie tylko możliwościami, ale również niespotykanym wcześniej, futurystycznym wyglądem. W etap projektowania bardzo często zaangażowani są najwięksi specjaliści z branży, z roku na rok wypuszczając na rynek coraz bardziej wymyślne modele pralek, kuchenek i odkurzaczy. Cofnijmy się pamięcią kilkanaście lat wstecz. Przypomnijmy sobie przeciętny odkurzacz. Co potrafił? Jego możliwości ograniczały się przede wszystkim do usuwania "paprochów" z dywanu, przy okazji "informując" o tym sąsiadów donośnym buczeniem.

Współczesne odkurzacze nie dość, że z tamtymi mają niewiele wspólnego choćby wizualnie, to ich możliwości również uległy drastycznym modyfikacjom. Dziś odkurzaczem bez najmniejszego problemu wypierzemy dywany w swoim domu, a dzięki zaawansowanym technologicznie filtrom, usuniemy z powietrza wszelkie "zarazki" i bakterie. Pomimo ogromnych możliwości zastosowań, są niesamowicie lekkie i ciche. AGD ceny nowoczesnych produktów uzależnione są w dużej mierze od kilku dość istotnych czynników. Po pierwsze producent - i m bardziej renomowany, tym wyższa cena urządzenia. Ceny sprzętów AGD uzależnione są przede wszystkim od stopnia zaawansowania technologicznego produktu, czyli mówiąc prostszym językiem-od tego co on potrafi. Im więcej możliwości i funkcji, tym wyższa cena.

Czasami jednak warto zastanowić się nad zakupem droższego urządzenia, nawet jeśli mielibyśmy zaczekać kilka dodatkowych miesięcy na uzbieranie odpowiedniej kwoty. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o prestiż posiadania czegoś "markowego", ale również o mniej problemów ze znalezieniem serwisu w przypadku awarii sprzętu. Możemy mieć także więcej kłopotów związanych z jego reklamacją bądź ewentualną wymianą na taki sam egzemplarz.

Dodaj komentarz

Jeśli chcesz dodać komentarz musisz się najpierw zalogować.

zobacz wszystkiezobacz wszystkie artykuły
»kategorie: